ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی تا ۲ برابر افزایش می‌یابد 15 اردیبهشت 1401

معاون وزیر نفت:
ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی تا ۲ برابر افزایش می‌یابد

معاون وزیر نفت با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی نفت و میعانات گازی گفت: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی بر اساس شرایط بازار می‌تواند تا ۲ برابر افزایش یابد.

بایگانی‌های نفت - پایگاه خبری کارمایه نیوز
‌پالایشگاه‌های اراک و آبادان در صدر و قعر سودآوری پالایشگاه‌های کشور 13 اردیبهشت 1401

‌پالایشگاه‌های اراک و آبادان در صدر و قعر سودآوری پالایشگاه‌های کشور

بررسی صورت مالی شرکت پالایش نفت آبادان و اراک در سال 99 نشان می‌دهد این دو پالایشگاه در حوزه ایجاد ارزش افزوده عملکردی عکس یکدیگر دارند.

پیوست فرهنگی مورد توجه پروژه ها قرار می گیرد/ بیش از ۷ هزار میلیارد تومان بودجه مسئولیت‌های اجتماعی به استان اختصاص داده شد/ ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش تولید و فروش داشته ایم 11 اردیبهشت 1401
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:

پیوست فرهنگی مورد توجه پروژه ها قرار می گیرد/ بیش از ۷ هزار میلیارد تومان بودجه مسئولیت‌های اجتماعی به استان اختصاص داده شد/ ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش تولید و فروش داشته ایم

این مقام مسئول اظهار کرد: صنعت نفت در خوزستان ریشه دارد و پیوست‌های فرهنگی در اجرای پروژه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد لذا تلاش می‌شود با تدوین سندی راهبردی، پروژه‌های صنعت نفت از پیوست‌های فرهنگی برخوردار شوند.

صنعت نفت بدون رسانه ها نمی تواند هویت های تاریخی و عظیم خود را به سمع و نظر مردم برساند 11 اردیبهشت 1401
مدیر روابط عمومی مناطق نفتخیز جنوب:

صنعت نفت بدون رسانه ها نمی تواند هویت های تاریخی و عظیم خود را به سمع و نظر مردم برساند

این مقام مسئول به نقش مهم و موثر رسانه ها در انعکاس واقعیات موجود در جامعه، نفت و شناساندن نقش نفت در پدیده هایی چون اجرای مسئولیت های اجتماعی و فقر زدایی از چهره ی خوزستان و کشور پرداخت و گفت: امروز دستگاههای دولتی ‌‌موثر در کشور مانند وزارت نفت باید فراخوانی گسترده از تمامی ظرفیت های موجود در استان داشته باشند تا بتوانند هرچه زودتر بر مشکلات انباشته شده در این خطه غلبه کنند.

بررسی تاثیر آلودگی‌های محیط زیستی بر سلامت کارگران نفت، پتروشیمی و صنعتی 11 اردیبهشت 1401

بررسی تاثیر آلودگی‌های محیط زیستی بر سلامت کارگران نفت، پتروشیمی و صنعتی

صنایع پتروشیمی و مراکز صنعتی در مناطق نفت‌خیز آلایندگی‌های متعددی دارند که آب‌وخاک و هوا را شدیدا آلوده می‌کند و سلامت محیط‌زیست و انسان را به خطر می‌اندازد. در این میان، کارگرانی که در این مراکز صنعتی فعالیت می‌کنند به‌طور مستقیم و غیرمستقیم تحت‌تاثیر این آلایندگی‌ها قرار می‌گیرند.

در حوزه فرآورده‌های نفتی ضعیفیم 11 اردیبهشت 1401
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

در حوزه فرآورده‌های نفتی ضعیفیم

این مقام مسئول گفت: از زمانی که نفت جنبه ملی به خود پیدا کرد، به واسطه اینکه کشور با خام فروشی به منابعی می‌رسید، ما از توسعه زیرساخت‌های اقتصادی عقب ماندیم.

خبر خوش وزیر نفت برای بازنشستگان 11 اردیبهشت 1401

خبر خوش وزیر نفت برای بازنشستگان

وزیر نفت اعلام کرد: در آستانه عید سعید فطر، متناسب‌سازی مستمری و مقرری سال ۱۴۰۰ بازنشستگان نفت را در هیئت امنا صندوق نفت تصویب کردیم و به زودی پرداخت آن آغاز می شود.

وزارت نفت تحویل ماده اولیه قیر تهاتری را متوقف کرده است 10 اردیبهشت 1401

وزارت نفت تحویل ماده اولیه قیر تهاتری را متوقف کرده است

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، خبر توقف تحویل ماده اولیه قیر تهاتری سال ۱۴۰۰ از ابتدای امسال را تایید کرد.

اگر پیمانکاران حذف نشوند، شاهد مهاجرتِ کارگرانِ متخصصِ نفت و گاز به کشورهای منطقه خواهیم بود 10 اردیبهشت 1401

اگر پیمانکاران حذف نشوند، شاهد مهاجرتِ کارگرانِ متخصصِ نفت و گاز به کشورهای منطقه خواهیم بود

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی پالایشگاه چهارمِ مجتمع گازی پارس جنوبی گفت: تنها امید ما طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولتی و حذف پیمانکاران است. اگر این طرح به نتیجه نرسد باید شاهد کوچ نیروهای تخصصی پارس جنوبی به کشورهای همسایه باشیم که چند برابرِ اینجا به نیروها حقوق می‌دهند.

وزارت نفت و سازمان برنامه، مکلف به صدور گواهی صرفه جویی انرژی شدند 10 اردیبهشت 1401

وزارت نفت و سازمان برنامه، مکلف به صدور گواهی صرفه جویی انرژی شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور را مکلف به صدور گواهی صرفه جویی انرژی بابت سوخت صرفه جویی شده یا مصرف نشده کردند.

واحد حادثه دیده پالایشگاه آبادان وارد مدار تولید شد 09 اردیبهشت 1401

واحد حادثه دیده پالایشگاه آبادان وارد مدار تولید شد

واحد 80 پالایشگاه آبادان که روز گذشته دچار حادثه آتش سوزی شده بود، با همت پرسنل این مجتمع نفتی طی کمتر از 24 ساعت وارد مدار تولید شد.