معاون وزیر نفت با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی نفت و میعانات گازی گفت: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی بر اساس شرایط بازار می‌تواند تا ۲ برابر افزایش یابد.

کارمایه خبر – محسن خجسته مهر ظهر امروز در بازدید از پایانه صادرات نفت خام در جزیره خارگ این پایانه را مرکز مهم صادرات نفت خام کشور دانست و اظهار داشت: باید مدرن‌ترین سیستم اندازه‌گیری، ذخیره‌سازی و زیرساختی در پایانه صادرات نفت خام خارگ نصب و راه‌اندازی شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه پایانه صادراتی نفت خام خارگ دارای جایگاه بین‌المللی است تصریح کرد: این مجموعه باید به جدیدترین تجهیزات و فناوری مدرن و پیشرفته مجهز شود که استفاده از ظرفیت شرکت‌‌های توانمند دانش‌بنیان در حوزه زیرساختی و اندازه‌گیری میعانات گازی مورد توجه قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز تعمیرات اساسی زیرساختی شرکت پایانه‌های نفتی خارگ خبر داد و بیان کرد: این عملیات شامل تعمیرات اسکله‌های صادراتی، مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و میعانات گازی و سیستم اطفای حریق است.

وی افزایش ظرفیت ذخیره سازی میعانات گازی در خارگ را یکی از برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: در این راستا متناسب با تولید نفت و گاز به‌ویژه در بخش ذخیره‌سازی میعانات گازی ظرفیت‌های آن افزایش می‌یابد.

خجسته مهر به چشم‌انداز تولید نفت خام در ۸ سال آینده در کشور پرداخت و خاطر نشان کرد: در این راستا دستیابی به ظرفیت ۵٫۷ میلیون بشکه در روز و افزایش ظرفیت صادرات حداکثری مورد توجه است.

معاون وزیر نفت آماده کردن پایانه‌ها بر اساس افزایش صادرات نفت خام را در اولویت برنامه‌‌ها دانست و تأکید کرد: ظرفیت صادراتی شرکت پایانه‌های نفتی بر اساس شرایط بازار می‌تواند تا ۲ برابر افزایش یابد.

وی بیان کرد: بر این اساس باید پایانه‌ها آماده شود که در صورت لزوم صادرات افزایش یابد.