نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس معتقد است به دنبال تصویب "کلیات طرح شفافیت قوای سه گانه" تاریکخانه‌های صورت‌های مالی، دارایی‌ها، املاک و ساختمانها و قراردادهای شرکت ملی گاز و پتروشیمی روشن خواهند شد.

کارمایه خبر – نصرالله پژمان فر با اشاره به تصویب کلیات طرح شفافیت قوای سه گانه در صحن علنی مجلس امروز، گفت: طرح شفافیت قوای سه گانه به این دلیل کلید خورد که مردم از پشت صحنه‌های قراردادها و تصمیم‌گیری‌ها در سطح کلان بی‌خبر بوده و این مسئله گاهی ظلم به مردم، بیت المال و حقوق عمومی را به دنبال داشته است به همین دلیل نمایندگان در تصویب این طرح به اجماع رسیدند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به‌یقین شفافیتی که منجر به از بین رفتن فساد و بی‌عدالتی شود از این طریق امکان‌پذیر است به همین دلیل تصمیم بر این شد که شفافیت را از خودمان آغاز کنیم و بدون هیچ مقاومتی در راستای تحقق وعده خود به مردم که همان شفافیت است قدم برداشتیم.

پشت پرده واگذاری ها با نهایی شدن طرح مجلس روشن می شود

وی اظهار کرد: متاسفانه اسامی بدهکاران کلان بانکی افشا نمی شود به همین دلیل آن‌ها باز هم در موقعیت‌های دیگر با لابی‌گری اقدام به دریافت تسهیلات بانکی می‌کنند یا اینکه مجوزهای آموزشی مانند مجوز راه‌اندازی مدرسه غیرانتفاعی و دانشگاه‌های بخش خصوصی به افراد بدون ضابطه داده می‌شود، ضمن آنکه واگذاری‌ها در حوزه صنعت، معدن و تجارت داد مردم را درآورده و به‌یقین تا پشت پرده‌ این واگذاری‌ها شفاف نشود نمی‌توان آن‌ها را متوقف کرد.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی معتقد است به دنبال تصویب کلیات طرح شفافیت قوای سه گانه تاریکخانه‌های صورت‌های مالی، دارایی‌ها، املاک و ساختمانها و قراردادهای شرکت ملی گاز و پتروشیمی روشن خواهند شد.

  • نویسنده : فرشاد بهمن
  • منبع خبر : کارمایه خبر